Často kladené otázky

Vymáhanie ako zaslanie upomienky a telefonovanie si vieme zabezpečiť aj vo vlastnej réžií.

To určite áno, ale výhodou externého vymáhania pohľadávok je využitie psychologického efektu tretej strany. Disponujeme aj inými zákonnými možnosťami pre vymáhanie pohľadávok, okrem zasielania listov a telefonovania.

Mimosúdnemu vymáhaniu nedôverujem. Dlžníkovi chcem dať na vedomie nekompromisný prístup, nie ho zastrašiť

Naše postupy vymáhania sú samozrejme v medziach zákona. Zo skúsenosti vieme, že takmer 80% dlžníkov, ktorých riešime naďalej po zaplatení spolupracuje s našimi klientmi.

Ako dlho trvá proces mimosúdneho vymáhania?

Maximálne 2 mesiace. Ak sa dohodneme na splátkovom kalendáre predlžuje sa vymáhanie o dĺžku dohodnutú na splatenie splátok.

Aká je Vaša provízia?

Provízia sa dohaduje individuálne. Záleží od množstva pohľadávok, ich veku, bonity klienta a viacerých premenných.

Čo dalej ak je mimosúdne vymáhanie neúspešné?

Spoločne vieme zvážiť, ako ďalej s pohľadávkou postupovať. V prípade, že nie sme úspešní, odporúčíme Vám ďalší postup, ktorý vychádza z informácii, zistených počas vymáhania.

Aká je úspešnosť pri vymáhaní pohľadávok v porovnaní so súdnym procesom?

V závislosti od veku a výšky pohľadávky sa bežná mimosúdne úspešnosť pohybuje v rozmedzí 20% až 60% – skutočne zaplatené pohľadávky. V prípade súdneho a exekučného vymáhania je úspešnosť do 30%. 

V čom ste lepší než naši právnici?

  • rýchlejší

  • lacnejší

  • aktívnejší

Je možné pohľadávky postúpiť (odpredať) jednotlivo alebo kupujete len balíky pohľadávok?

Väčšinou kupujeme len balíky nezabezpečených pohľadávok, ale v prípade, že Vaša pohľadávka je nejakým spôsobom zabezpečená (hypotéka,zmenka a pod.) môžme odkúpiť aj takúto pohľadávku.

Externým vymáhaním strácame prehľad o svojich pohľadávkach.

Prehľad o vymáhaných pohľadávkach nestrácate a to preto, že Vám pravidelne, každý mesiac posielame správu o stave vymáhaných pohľadávok. Okrem toho o vymáhaných pohľadávkach s Vami aktívne komunikujeme.

Externé vymáhanie je neefektívne – trvá dlho, informácie sú neurčité, proces sa len naťahuje.

Mimosúdne vymáhanie prebieha tak, aby sme najneskôr do 2 mesiacov od prevzatia prípadu vedeli, že či je pohľadávka vymožiteľná alebo nie. Stáva sa, že už po 2 týždňoch pohľadávky vymôžeme alebo Vám už po 2 týždňoch navrhneme jej súdne vymáhanie alebo zistíme, že pohľadávka je nevymožiteľná. O Vašich prípadoch s vami aktívne komunikujeme.

Za pohľadávky sú u nás zodpovední pracovníci, sú podľa toho aj hodnotení. Každý si „obhospodaruje“ svoju klientelu.

Takto nastavený systém je dobrý, ale čo však v prípade, že pohľadávka ja už dlhší čas nezaplatená a obchodník si s pohľadávkou nevie poradiť? Naši klienti to robia tak, že obchodníkovi dajú vždy nejaký maximálny čas na to aby vyriešil nezaplatenú pohľadávku. Po tomto období sa vymáhaniu pohľadávky venujeme už my.

Aké podklady alebo dokumenty k vymáhaniu potrebujete?

Na úvod nám stačia základné informácie a to presne identifikovať dlžníka a dlh, čiže názov alebo meno dlžníka, IČO, sídlo, číslo dlžnej faktúry, splatnosť faktúry, prípadne čiastočné platby.

Už nám vymáhala iná agentúra ale neúspešne. Myslíte, že Vám sa to podarí?

Môžeme to skúsiť. Naše postupy ako aj možnosti môžu byť odlišné.

Vyskytne sa len minimálne množstvo problémových alebo nedobytných pohľadávok.

Vždy je dobré ak máte v zálohe partnera, ktorý dokáže v prípade potreby rýchlo zareagovať. Preto pokiaľ nemáte pohľadávky teraz, môžete s nami podpísať zmluvu a využiť nás až v čase, keď to budete potrebovať.

Pohľadávky sú/boli na súde alebo u exekútora a stále sa nič nedeje. Môžete s tým nejako pohnúť?

Existuje samozrejme možnosť, že by sme pohľadávky prevzali, avšak z hľadiska nákladov a času to nie je šťastné riešenie. Preto Vám skôr odporúčame, dokončiť vymáhanie u právnika alebo exekútora, s ktorým ste pohľadávky začali vymáhať a všetky novo vzniknuté pohľadávky odovzdajte k nám.